MALI

WIELCY

Bohaterowie

Dajmy dzieciom szansę na lepsze jutro

Przyłącz się do remontu i modernizacji Oddziału Rehabilitacji Neurologicznej 

Dlaczego rehabilitacja neurologiczna dzieci jest tak ważna?

Rehabilitacja neurologiczna Dzieci, skupia się na przywracaniu funkcji neurologicznych u dzieci z zaburzeniami ruchowymi i poznawczymi. W Polsce rocznie rodzi się około 8–10 tys. dzieci z przynajmniej jedną wadą wrodzoną. Do takich wad zaliczamy: mózgowe porażenie dziecięce, padaczkę, stwardnienie rozsiane, chorobę Huntingtona, chorobę Parkinsona, a także urazy czaszkowo-mózgowe.

W takich przypadkach, rehabilitacja neurologiczna jest niezbędna, aby pomóc Dzieciom w poprawie funkcji ruchowych, umysłowych i emocjonalnych. A co za tym idzie daje dużą szansę na samodzielne funkcjonowanie w przyszłosci.

Oddział Rehabilitacji neurologicznej

Wojewódzki Szpital Rehabilitacyjny dla Dzieci w Jastrzębiu Zdroju zapewnia opiekę medyczną nie tylko Dzieciom z Górnego Śląska, ale i z całej Polski.

Rocznie w Jastrzębskim Szpitalu leczonych jest blisko 15000 Małych Pacjentów. Personel szpitala angażuje całe serce, aby szpitalny oddział był dla nich miejscem jak najbardziej przyjaznym. Sam Oddział Rehabilitacji Neurologicznej przyjmuje około 1000 Pacjentów rocznie.

Leczonych Dzieci
w I i II kwartale 2023 r.*
300
Dzieci w wieku
0,3-1 rok życia*
300
Dzieci w wieku
8-18 lat*
300

kompleksowy remont

Ponad dwadzieścia lat minęło od ostatniego gruntownego remontu pomieszczeń Wojewódzkiego Szpitala Rehabilitacyjnego dla Dzieci w Jastrzębiu-Zdroju.

Od tego czasu sale Pacjentów, pokoje, w których towarzyszą Małym Pacjentom ich Opiekunowie czy Rodzice, sale zabiegowe i rehabilitacyjne, a także łazienki były objęte drobnymi naprawami, które były niezbędne w danym momencie.

 

Obecnie warunki Szpitala nie spełniają norm nowoczesnego, przyjaznego
i komfortowego miejsca, a lista zmian jest ogromna i wymaga ogromnych nakładów finansowania, których Szpital nie jest w stanie sam wygospodarować. Dlatego nasza Fundacja podejmie się sfinansowania kompleksowego remontu, aby poprawić komfort Pacjentów i ich Rodziców.

Planowany Remont obejmie:

I etap

Kompleksowy remont 2,3 i 4 piętra szpitala

Remont obejmie wszystkie pietra zajmowane przez oddziały szpitalne (Oddział Rehabilitacji Ogólnoustrojowej i Rehabilitacji Neurologicznej)

Zaplanowana została modernizacja wszystkich sal i pomieszczeń służących Małym Pacjentom. W tym sale chorych, pokoje dla Dzieci i ich Opiekunów oraz Rodziców. W tym także łazienki, korytarze, pracownie zabiegowe i rehabilitacyjne. Dyżurka Pielęgniarek i Lekarzy.

II etap

Remont poradni specjalistycznych 

Planowany remont przekształci pomieszczenia służące poradniom specjalistycznym w przyjazne i nowoczesne, pełne kolorów wnętrza. 

III etap

Modernizacje Dziennego Ośrodka Rehabilitacji dla Dzieci

Chcesz pomóc?

Wesprzyj nasze działania deklarując cykliczną wpłatę za pośrednictwem poniższych serwisów.

Możesz dokonać bezpośredniej darowizny na konto Fundacji Razem Do Sprawności:
88 1240 4357 1111 0010 6574 2652 (w PLN).

partnerzy akcji

Kontakt

Skip to content