Witajcie w sercu naszej barwnej i zdrowotnej misji!

„Kolorowo Bardzo Zdrowo” to nasza inicjatywa mająca na celu przekształcenie przestrzeni Wojewódzkiego Szpitala Rehabilitacyjnego dla Dzieci w Jastrzębiu Zdroju. Poprzez kolor i zdrowie, chcemy stworzyć przyjazne otoczenie dla naszych Małych Bohaterów.

Twoje Wsparcie - Tworzy zmiany!

#RemontSzpitala

Twoje Wsparcie - Tworzy zmiany!

20 lat minęło od ostatniego gruntownego remontu pomieszczeń Szpitala, dzisiaj wnętrza nie spełniają standardów nowoczesnych, przyjaznych i pełnych radosnych kolorów przestrzeni dostosowanych dla dzieci. Wojewódzki Szpital Rehabilitacyjny dla Dzieci w Jastrzębiu Zdroju bardzo często stanowi drugi dom na wiele tygodni a nawet miesięcy dla Małych Wielkich Bohaterów – Pacjentów Szpitala i ich Opiekunów. 

Fundacja podjęła się zebrania potrzebnych środków aby sprostać temu dużemu przedsięwzięciu jakim niewątpliwie jest generalny remont szpitalnych przestrzeni.

W Fundacji wiemy jaką ważną rolę odgrywa przyjazne, komfortowe i kolorowe otoczenie. Doskonale znamy specyfikę miejsca jakim jest Szpital, tym bardziej ten, gdzie wiek leczonych dzieci zaczyna się dosłownie od kilku tygodni życia. W każdej terapii, procesie leczenia najważniejszy jest moment wytchnienia i spokoju, to on w dużej mierze wpływa na procesy zdrowienia i lepsze efekty w terapii dzieci. Zarówno w chwilach, kiedy potrzebna jest chwila wytchnienia i spokoju, jak i w tych, gdy sale lub przestrzenie rekreacyjne w szpitalu służą jako miejsce nauki i rozrywki. W takich okolicznościach istnieje potrzeba uwzględnienia nie tylko aspektu wizualnego, ale także praktyczności rozwiązań dostosowanych do specyfiki i potrzeb poszczególnych oddziałów. To jest ważne zarówno z perspektywy personelu medycznego, jak i opiekunów, a przede wszystkim samych dzieci.

Skip to content